کد خبر : 965
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۵:۱۹

بیش از ۴۴ میلیارد تومان از محل فروش معادن جذب استان کرمان شد

بیش از ۴۴ میلیارد تومان از محل فروش معادن جذب استان کرمان شد

گروه معادن – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: با استفاده از ظرفیت شورای معادن این استان از محل یک درصد فروش معادن، ابتدای سال ۹۸ مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان را برنامه ریزی کردیم که بیش از ۸۰ میلیارد تومان توانستیم اخذ کنیم و از این میزان ۴۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون

گروه معادن – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: با استفاده از ظرفیت شورای معادن این استان از محل یک درصد فروش معادن، ابتدای سال ۹۸ مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان را برنامه ریزی کردیم که بیش از ۸۰ میلیارد تومان توانستیم اخذ کنیم و از این میزان ۴۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به استان جذب شد.

به گزارش ایران معدن، مهدی حسینی نژاد روز پنجشنبه در شورای معادن استان کرمان افزود: در سال ۹۷ توانستیم ۱۲ و نیم میلیارد تومان از این محل را به استان بیاوریم و امسال نیز ۱۰۰ میلیارد تومان برنامه ریزی‌شده که پیگیری می شود.

وی اظهار اشت: از محل ۲۰ درصد معافیت دولتی معادن و اختیار شورای معادن استان برای توسعه محیط زیست و زیرساخت ها را آغاز کردیم و امسال پیش بینی کردیم از این محل ۲۰۰ میلیارد تومان در زیرساخت استان بیاوریم و در این حوزه در مجموع ۳۳۰ میلیارد تومان پیشبینی شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در صورتی که انتقال حساب ها و گردش مالی شرکت های بزرگ به استان بیاید می توانیم به عنوان سیستم بانکی تسهیلاتی به واحدهای کوچک و توسط بدهیم و این امر در سال ۹۷ و ۹۸ دنبال شد و پپیشرفت ها و مصوباتی داشتیم.

وی ادامه داد: انتقال گردش حساب های صنایع و معادن بزرگ به استان کرمان بر اساس خود اظهاری این شرکت ها سه هزار میلیارد تومان مس و هفت هزار میلیارد تومان گل گهر به استان آوردند.

حسینی نژاد افزود: ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ و ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مس گردش مالی داشتند و نگاهمان به وارد کردن همه این مبلغ به استان است که علاوه بر ارائه تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط واحدهای صنفی نیز تسهیلاتی در اختیار بگیرند.

وی تاکید کرد: راستی آزمایی انتقال حساب ها باید با همکاری شورای بانک ها و دستگاه قضا تحقق یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: از استاندار و اعضای شورای معادن با توجه به تاثیر مستقیم کرونا بر اقتصاد کشور و استان به صورت ویژه درخواست می شود ستاد پساکرونا در ۲ محور براورد خسارت و نحوه تامین منابع مالی ورود کند و یکی از راه های اجرای آن بحث انتقال گردش مالی حساب ها است که واحدها را علاوه بر بحث بازار در خسارت های کرونا از این محل تامین کنیم.

وی افزود: در سال ۹۷ میزان ۱۴ میلیارد تومان در احداث جاده چهار روستا به واسطه معدن پوشش داده شد.

حسینی نژاد با بیان اینکه امسال ۲۰ میلیارد تومان از محل ۱۵ درصد پیش بینی کردیم عنوان کرد: در سال گذشته با پیگیری ها از این محل ۲۱ میلیارد تومان را به استان کرمان وارد کردیم که عمدتا در حوزه زیرساخت های ارتباطی و امداد و نجات دنبال می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.